Přeskočit na obsah

Zobrazen 1. – 12. z 13 výsledků

Narodila jsem se a celý život žiji v Hradci Králové. Vystudovala jsem hradecké Gymnázium J. K. Tyla a VŠE v Praze. Výtvarné činnosti jsem se věnovala od dětství jen jako jednomu z mnoha zájmů, které postupně přicházely a zase odcházely. Zájem o výtvarné umění ale přetrval, ať už v podobě vlastní tvorby, návštěv galerií nebo studia dějin umění.
Stále jsem na cestě vytváření vlastní umělecké identity. V obrazech se snažím postihnout viditelné i skryté, vědomé i podvědomé. Někdy se lépe vyjádřím realisticky, jindy abstraktně. Ve slově umění slyším dva pojmy. Měnit a umět. Vzhlížím s obdivem k autorům, kteří svojí tvorbou mění svět. Já se snažím umět natolik, abych mohla vytvářet obrazy do lidských příbytků, se kterými se dobře žije.
Na výtvarném umění mě fascinuje, že je to nekonečný proces interakce mezi vnitřním a vnějším světem autora uměleckého díla a diváka, který dílo často vidí jinak, protože má samozřejmě jiný vnitřní, ale i vnější svět. Proto také nerada přesně popisuji, co jsem měla při malování na mysli. Zvláště u abstraktních obrazů si tak podle mého názoru divák vytvoří lépe „svůj“ příběh. Ale pokud budete chtít, i ten svůj vám ráda prozradím.

WEB: www.kbart.cz
IG: @kbart_art
TEL: 724 002 032